Právě zlevněné letenky z Prahy do Bruselu, které vás vyjdou tam i zpět na 1089Kč vč. všech poplatků, nám umožní strávit Valentýnský víkend v jednom z nejromantičtějších měst Evropy za velice rozumné peníze. Vřele doporučuji si před případným rozhodnutím pustit film V Bruggách, pomůže vám ukázat, o jak úžasné město se jedná. Tento tip můžete použít i jako originální a nezapomenutelný vánoční dárek ;).   1223upload 00001222   Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>  

 

Jak se pohybovat po Bruggách?

 

Bruggy jsou poměrně malé město, a proto si s výlety po městě bohatě vystačíte bez využití veřejné dopravy, veškeré atrakce jsou od sebe v pěší vzdálenosti. Pakliže se přesto raději svezete, máte možnost využít tamní autobusy. Kromě nich totiž v Bruggách žádná forma veřejné dopravy jako metro či tramvaje není. Existuje několik linek číslovaných jako 1 až 99, z nichž většina vyjíždí z hlavního nádraží. Lístky na MHD se kupují v kioscích, automatech nebo formou SMS.

 

I s českými tarify je výhodnější jednorázová SMS jízdenka, která vyjde na 1,80€ + cena sms. Stačí jen napsat zprávu s textem „DL“ na číslo 4884 a vzápětí Vám bude jízdenka poslána na mobil. Pokud dáte přednost papírové jízdence, zaplatíte 3€ a budete muset při vstupu do autobusu jízdenku označit ve žlutém validátoru. K dispozici jsou i denní, 3denní a 5denní jízdenky, které se vyplatí objednat přes internet, ušetříte tím několik euro. Se slevou pak stojí jízdenky 5€, 10€ nebo 15€.

 

Další možností cestování po Bruggách je kolo. Téměř na každém rohu jsou půjčovny jednoduchých skládaček, Bruggy jsou velice rovinatým městem, a vystačíte si tady i s kolem bez převodů. Za celodenní půjčení kola zaplatíte zhruba 6€.

 

 

 

 

Jak ušetřit na pobytu

 

Turistům je v Bruggách nabízena Bruges City Card, což je turistická karta umožňující vstup do všech zajímavých městských atrakcí. Do mnoha dalších památek a muzeí je vstup za výhodnější ceny. Karta nezahrnuje veřejnou dopravu po Bruggách, ale poskytuje alespoň možnost koupit si třídenní jízdenku po Vlámsku za zvýhodněných 6€. Brugge City Card je poměrně drahá, 48 hod verze stojí 46€ a 72 hod verze 49€, koupě se Vám tedy vyplatí pouze, pokud chcete navštívit velké množství památek. Turistické karty lze zakoupit na hlavním nádraží nebo na některých dalších místech.

 

Pokud plánujete výlety vlakem do nedalekého Bruselu či Gentu, pokuste se je naplánovat na víkendy. Jízdné je v Belgii poměrně vysoké a cestovatelé tak jistě rádi využijí 50% víkendové slevy na belgické železnice.

 

 

 

Památky, které nesmíte vynechat

 

Groote Markt (Tržní náměstí)

Groote Markt je jedno z nejznámějších náměstí v Bruggách. Jak již název napovídá, navštívit zde můžete městské trhy, možná ještě zajímavější je však 83 metrů vysoká věž Belfried, ze které po vyšlapání 366 uvidíte celé město jako na dlani. Vstupné na věž je 8€.

 

Náměstí Burg

Na druhém významném náměstí se nachází novogotický Justiční palác, gotická radnice a také často navštěvovaná bazilika Svaté krve. Prohlídka slavné baziliky Vás vyjde na 2€,

 

Kostel Panny Marie

Kostel Panny Marie s dominantní věží, která je se 122 metry druhou nejvyšší v Belgii, je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Bruggách. Mimo jiné v sobě kostel ukrývá i Michelangelovu sochu Marie s dítětem.

 

Katedrála sv. Salvátora

Katedrála sv. Salvátora byla postavěna v 10. století jako malý kostel. V průběhu staletí se stavba rozšiřovala až do dnešní monumentální podoby. Jedná se o jednu z mála staveb, která během válek vedených v Belgii nebyla nijak poničena.

 

Groeninge Museum

V tomto muzeu můžete obdivovat díla vlámských umělců od 15. století po současnost, včetně malířů bruggské školy. Plné vstupné do muzea činí 8€,

 

Čokoládovna Sukerbuyc

Bruggy jsou pověstné nejen svými romantickými uličkami, ale i výrobou té nejlepší čokolády. Sukerbuyc nacházející se na ulici Katelijnestraat nabízí turistům ukázky z toho, jak se vyrábějí ty nejlepší pralinky na světě.

Bruggy z Prahy na Valentýnský víkend za 2870Kč! (obě letenky, doprava na místě, skvělý hotel)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!