Letenky na Tenerife přes vánoční svátky za 2650Kč! (cena za obě letenky)

Letenky na Tenerife přes vánoční svátky za 2650Kč! (cena za obě letenky)

Velmi mnoho lidí touží po dovolené u moře během vánočních svátků, kdy se cesta za sluníčkem díky svátkům vánočním přímo vybízí. Dovolené přes CK jsou ale v tomto termínu dost drahé a tak přichází v úvahu hlavně individuální turistika. Ještě před nákupem letenek se podívejte na možnosti ubytování, přes vánoční svátky je na Tenerife přes 90% obsazenost hotelů a ceny jsou tak vyšší, než mimo vrchol sezóny. Výrazně ušetřit na ubytování můžete tak, že si vezmete studio pro 4 lidi. Tato cena za letenky platí pouze dnes díky 20% slevě Ryanair. 


1223upload 00001222

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Pro co nejlepší cenu zvolíme odlet z Krakowa, který je dobře a levně dostupný. Pokud k dopravě nezvolíte vlastní automobil, porovnejte nabídku Student Agency, Leo Express, Tigerexpress a včasných jízdenek ČD. Výhodnost se bude lišit v závislosti na tom, odkud pojedete, zda jste student či ne a kdy tento článek budete číst. Osobně mi přijde asi nejlepší Tigerexpress.

Nezapomeňte také na to, že odlet je už v 8:20 ráno a tedy bud musíte  přijet do Krakowa o den dříve, nebo jet nočním spojem např. s Tigerem. Vůbec nic si z toho ale nedělejte, jde o nádherné a levné město, které za návštěvu určitě stojí. Pokud pojedete z Prahy, počítejte s cenou 400-700Kč v jednom směru, v závislosti na dopravci a slevách, které máte. Pokud pojedete vlastním automobilem, doporučoval bych dát odkaz do diskuze pod článkem. Vždy jede několik čtenářů, většinou po párech. A můžete tak dost ušetřit na nákladech.

Letenky nakupte na termín 17. – 31. prosince na trase Krakow – Tenerife – Krakow za cca 2650Kč přes Ryanair.com (návod na rezervaci)

Cena je konečná, včetně všech poplatků. V ceně je jedno příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm  a a druhé o rozměrech 35x20x20cm. Může se to to zdát málo, ale osobně jinak necestuji. Pokud si chcete zakoupit odbavené zavazadlo, příplatek je 20€ za jeden let/os.

Přímo na letišti si můžete zapůjčit automobil přes RentalCars. Další (a údajně lepší) alternativou je Cicar, kde je cena uvedena včetně všech poplatků (pojištění, platíte stejně i když je vám pod 25 let, auto může mít více řidičů).

Tip: Pokud se chcete v hotelu ubytovat levněji, jedte ve 4 lidech.Ušetříte zhruba 1/3 ceny za ubytování.

Všechny hotely v tomto termínu naleznete zde >>

Rozumný poměr cena/výkon nabízí Be Smart Florida za 8170Kč /os/ 15 dní

Tenerife

Geografie

Tento překrásný a hojně navštěvovaný ostrov se nachází necelých 300 kilometrů od pobřeží Afriky. Přímo naproti němu se nachází Maroko. Je největším a nejzelenějším ostrovem kanárské oblasti. Je mu také přezdíváno Ostrov věčného jara díky velice příjemnému klimatu. Okouzlí Vás zde hluboké lesy, banánové plantáže, čarokrásná krajina vulkanického původu i velice exotické pláže s černým sopečným pískem. Často se Tenerife také přezdívá „mikrokontinent“, jelikož zde naleznete rovinaté pobřeží i vysoké útesy a nechybí ani majestátné hory.

Hlavní město – Santa Cruz de Tenerife

V překrásném hlavním městě Santa Cruz de Tenerife za vidění určitě stojí trojlodní kostel San Marcon z 15. a 16. století. V muzeu Museo de Arte Sacro za podívanou stojí ohromný filigránový stříbrný kříž.

Příroda, památky, pláže

Nejvýznamnější úkaz zde představuje největší národní park Španělska Teide, který zabírá neuvěřitelných 35% plochy celého ostrova, což dohromady činí 14 tisíc hektarů. Užít si zde můžete nenáročné oddychové procházky, náročnější výšlapy a celodenní túry. Náročnost si úplně jednoduše můžete stanovit sami podle toho, po jaké barvě stezky se vydáte. Odvážlivci mohou zdolávat hory a strmé rokle. Určitě si však přibalte pohodlnou a pevnou obuv a větrové bundy. Sníh se zde totiž obvykle drží až do jara. Můžete zde využít i služeb vyškolených horských průvodců.

Pomalu se dostáváme k nejvyššímu vrcholu Tenerife a zároveň celého Španělska hoře Pico de Teide, jenž dosahuje 3 718 metrů nad mořem. Právě zde můžete vidět doslova kouzelnou podívanou, která dojme všechny milovníky přírody a naší planety. Z vulkánu zde totiž stále vytéká žhavá láva! Jedná se skutečně o nevšední a unikátní podívanou! Nachází se zde i mezinárodní astronomická observatoř. Tu v roce 1985 otevřel španělský král. Jedná se o velice významné centrum vědy a výzkumu. Samozřejmě se sem můžete podívat i Vy a zároveň si užít fascinující profesionální výklad a pohled na zářící hvězdnou oblohu.

Pokud nepatříte mezi milovníky pohybu, můžete se nechat až na samotný vrchol hory vyvézt lanovkou. Během cesty můžete pozorovat proměny krajiny, jež se mění v závislosti na nadmořské výšce.

Jestli Vás už unaví výpravy, můžete zavítat do města Puerto de la Cruz. Zde se nachází populární Zoo Loro Parque. Jedná se o botanicko-zoologickou zahradu. Ta sem každoročně láká na tisíce návštěvníků. Nejoblíbenější atrakcí jsou zde jistě pestrobarevní papoušci, z nichž některý umí mluvit a někteří dokonce počítat! Můžete se zde také pobavit rozvernou hrou delfínů. V parku je k vidění též největší výběh pro tučňáky na světě!

Obdivujete pestrobarevné motýli? Tak to si budete připadat jistě jako v pohádce v Mariposariu del Drago. Jestliže Vás zajímá spíše Flora, tak to určitě musíte vidět 1 000 let starý strom, který se nachází v oblasti Icod de los Vinos. Navštívit zde můžete i dračinec Drago Milenario. Podle legendy zde vytéká krev s léčivými účinky.

Do světového dědictví UNESCO je zařazeno zdejší starobylé město La Laguna. Naprostý kontrast potom představuje moderní město s moderními budovami Tenerife Auditorio. Celoročně si zde můžete užívat bohatého hudebního a tanečního programu. Pokud milujete noční život, určitě navštivte lokalitu Playa de las Americas.

Nádherné a jedinečné jsou pláže ostrova Tenerife. Jak už jsme se zmínili, mají povětšinou tmavou a exoticky vyhlížející barvu. Pokud ale holdujete klasice, i zde je připravena varianta pro milovníky karibského stylu. Na některé pláže je dovážen jemný světlý písek ze Sahary. A kde takové místo hledat? Je to například Playa de las Americas. Pokud patříte mezi sportovce, navštivte pláž u El Medano, kde vanou živelné větry tak důležité pro většinou vodních sportů.

Turistická vybavenost

Místní infrastruktura uspokojí i ty nejnáročnější z Vás. Můžete si zde užívat veškerých dostupných vymožeností. Můžete vybírat mezi těmi nejluxusnějšími hotely s téměř neomezenými službami i mezi tradičním ubytování od místních obyvatel na venkově. Na své si přijdou milovníci válení se na pláži i dobrodruzi.

Počasí

Celý rok se zde teploty pohybují v rozmezí příjemných 20-25 stupňů Celsia, v létě je to potom maximálně 30 stupňů Celsia.