Už jednou jsem vám psala o krásných místech v Portugalsku, která skoro nikdo nezná. Ještě než odsud odjedu, ráda bych vám představila další. Možná se sem chystáte objevovat či za relaxační dovolenou. Proto vám ukážu doopravdy cestovatelský skvost, který nikdo nezná, pláž a zajímavost blízko Lisabonu. Každý si zde najde to svoje.

 

<

 

Berlengas

Začneme tím nejlepším a to ostrovy Berlengas. Nachází se 45 min lodí od Peniche, což je zase hodinu od Lisabonu a toto město je známé pro své surfařské soutěže. Berlengas ale tak známé nejsou, proto zde najdete hlavně Portugalce na výletu s dětmi či jen tak na rodinném pikniku. Loď vás vezme na hlavní ostrov a můžete si připlatit i projížďku kolem všech ostrovů a jeskyň. Nebo se nechte vysadit na hlavním ostrově a pár hodin ho prozkoumejte, včetně neuvěřitelné pevnosti, jak z fantasy filmu. Pevnost je nyní hostel, tudíž se zde můžete i ubytovat a prožít dobrodružnou noc na tomto ostrově plnou potápění, lezení po kopcích a koupání v průzračné vodě.

 

 

Praia da Ribeira do Cavalo

Tentokrát se musíte vydat autobusem z Lisabonu do Sesimbry a poté se řádně projít 45min, ale stojí to za. Cesta dolů na pláž z kopce je lehce krkolomná, ale určitě doporučuji. I přes víkend je zde málo lidí a užijete si neuvěřitelnou pláž s průzračnou vodou. Taky si udělejte čas na pořádné fotky, jelikož z kopce pláž vypadá jako ráj na zemi. 

 

 

Palácio Marquês de Pombal

Za touto historickou památkou musíte vlakem, asi půl hodiny od Lisabonu. Vlak sem jede z Cais do Sodré hned v centru. Určitě to není památka, kam by proudilo tisíce turistů, ale je to něco pro historiky a azulejos milovníky. To jsou klasické portugalské kachličky a zde jich najdete několik, různých druhů, jak v zahradách kolem paláce, tak uvnitř. Tento palác najdete v části Oeiras a kousek odsud máte i pěknou pláž, kde se můžete zchladit po procházce.

 

 

Doufám, že se vám další místa v Portugalsku líbila, než se odsud odstěhujeme, určitě přidám další.

Aneta, www.ejnets.com

 

 

3 zajímavá a neznámá místa v Portugalsku, blízko Lisabonu
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!