Pokud jste ještě nenavštívili Velkou Británii, tak si rozhodně vyhraďte nějaký čas ve svém kalendáři právě na návštěvu této, tak historicky důležité, země. Její velikost a majestátnost však nepřehlušuje pokoru a skromnost většiny občanů. O ochotě ani nemluvě…

 

<

 

OCHOTA

Když jsem přijela na vysokou školu do Walesu v roce 2015, všudepřítomná ochota kolemjdoucích mě nepřestávala překvapovat. Když jsem se zeptala náhodně kolemjdoucího muže, kde je vlakové nádraží, s úsměvem na tváři mě dovedl až k němu – a musím dodat, že bylo určitě kilometr daleko. Pak se mě zeptal, kam chci jet, a ještě mi našel správný spoj a nástupiště. Nedělám si srandu, podobných vzpomínek mám hromadu.

Lidé tu opravdu mají jiné vnímání toho, co je to pomoc.

 

VAŠE ÚROVEŇ ANGLIČTINY NEHRAJE ROLI

Pokud úplně neovládáte Angličtinu, nebo si jen nejste jistí svou gramatikou či výslovností, možná vás uklidní, když prozradím jednu milou věc o Angličanech. A to, že jsou na takovou tu „lámanou Angličtinu“ zvyklí.

Nebudou vás upozorňovat na chyby, nebudou se na vás koukat jako na mimozemšťana nebo vám jinak naznačovat, že vám to úplně nejde. Vždy naslouchají a snaží se pochopit, o co jde. Stejně jako vy jim věnujete velkou pozornost, abyste porozumněli rodilým mluvčím, také oni budou napínat uši a při tom se upřímně usmívat.

 

DÉŠŤ NENÍ PROBLÉM

Na déšť už jsem po dvou letech víc, než zvyklá. Pravda. Raději bych se probouzela do slunečného rána. Ale déšť, a počasí vůbec, se stane něčím, co neovlivňuje váš život. Deštníky se tu nenosí. Déšť většinou doprovází silný vítr, a ten váš křehký deštník zvyklý na české podnebí hned převrátí na ruby a zpřeláme kovové klouby. Naopak velmi praktická je pláštěnka! Nebo nepormokavá bunda s kapucí, kterou můžete nosit kdykoli.

 

TIP!

Mým tipem je se na déšť připravovat každé ráno při odchodu z domu. I když třeba výjimečně svítí sluníčko a je bezvětší!

Šťastnou cestu! 

MJ.

3 věci, které Vás ve Velké Británii mile překvapí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!