Na jeden z nejhezčích ostrovů ve Středozemním moři, Mallorku, se nyní můžete podívat na 16 dní za úžasných 11800Kč. Osobně mám Mallorku hodně rád a vřele ji doporučuji. Nesoustředte se ale jen na okolí Palmy a případné fakultativní výlety do skanzenů pro turisty. I když se vám to může líbit, je to pořád to nejméně zajímavé, co tahle země může nabídnout. Mnohem lepší je zakoupit letenky, půjčit si auto na Rentalcars a Mallorku si projet bez stresu a jasně daného plánu. Objevujte její zákoutí, dělejte si pikniky na plážích, procházejte se po krásných a liduprázdných plážích… Případně spojte obojí, délka pobytu v podobě 16 dní vám to bohatě umožní. První týden můžete strávit klasickou dovolenou na pláži, ten druhý zasvětit cestování. Cena je za letenky a dobrý hotel, je tedy možnost, jak jít s cenou ještě níže.

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Jako první budeme potřebovat letenky. Ty zakoupíme za cca 2500Kč u společnosti TUIfly na období 4. – 19. srpna zde >>

 

Odlet je z dobře dostupného Norimberka, kam se dostaneme z Prahy nejlépe se společností Eurolines (cena zpáteční jízdenky je cca 1000kč), případně vlastním automobilem.

 

 

Levné letenky na Mallorku

 

 

Nyní, když máme letenky zajištěné, zbývá vyřešit ubytování. První alternativou je, řešit to až na místě. Přes rok bych vám to určitě doporučil, ale na vrcholu sezony to může být trochu riskantní.

 

Hotely na Mallorce v danném termínu srovnané dle ceny za dvě osoby naleznete zde >>

 

Pokud byste chtěli zůstat na jednom místě a hledali dobrý poměr cena/kvalita, rozumně vypadá tento hotel >>

 

Levné ubytování Mallorka

 

Utrácet za zbytečný luxus mi přijde zbytečné, kdo by trávil čas na pokoji, když venku ho čeká nádherné moře a příroda.

 

Druhou alternativou je bydlet u místních, kteří vám pronajmou pokoj, byt nebo celý dům. To už je na vašem zvážení, osobně tuto službu mám rád, protože je levnější a máte k dispozici kuchyn a pračku. Od nás navíc získáte kupon 612Kč na první rezervaci – zde k tomu máte článek – Airbnb a využít slevu 600Kč přes náš slevový kupon. Přes tento portál si můžete od místních pronajmout i stan a místo ke kempování, což může být také pro někoho s omezeným rozpočtem zajímavé.

 

Pro milovníky přírody přichází i v úvahu zakoupit si na místě spacáky a dát si Mallorku pod širákem, případně zakoupit i stan :).

 

Ceny jsou v supermarketech jsou obdobné těm našim, něco je levnější, něco dražší. Stravování je tak nejlepší řešit pikniky, stejně tak, jako jsem to řešil já s přítelkyní 🙂

 

Mallorka

 

 

16 dní na Mallorce za 11800Kč (letenky + pobyt)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!