13 dní na Krétě + 3 dny v Athénách za 9900Kč (všechny letenky, pobyt)

13 dní na Krétě + 3 dny v Athénách za 9900Kč (všechny letenky, pobyt)

Dnes jsem naplánoval skvělou prázdninovou akci, vhodnou zejména pro milovníky akčnějších dovolených. Budete mít 13 na prozkoumání úžasného ostrova Kréty + 3 dny na Athény. Výlet si ale můžete uzpůsobit dle svého a v Athénách strávit delší, či kratší dobu. I když v příkladech uvádím hotely a cenu za ubytování, doporučoval bych si na Krétě zapůjčit automobil na  RentalCars a projet si ji. Hotely si naplánujte při cestě. Samozřejmě je ale i možnost strávit celou dovolenou na pláži a poslední den si letět projet Athény, je na každém, jak se rozhodne své zasloužené volno strávit.

Naše dovolená započne v dobře dostupné Wroclavi, kam se dostanete nejlépe autobusy SimpleExpress. Vena lístku je 3€, když se vám podaří odchytnout promo akci, 14€ klasicky. Doprava z Wroclavi na letiště je věcí cca 25Kč.

Dohromady budete 3 letenky, všechny nakoupené na Ryanair.com

1/ Wroclaw – Chania (Kréta) za 249 zlotých na 20. července

2/ Chania – Athény na 2. srpna za 19€ (zvolit ale můžete jiné datum, cena zůstane stejná)

3/ Athény – Bratislava za 42€ na 4. srpna

levné letenky

Pro ubytování na Krétě jsem zvolil tento hotel jako rozumný kompromis mezi cenou a kvalitou za 10600Kč/2 osoby na 13 dní.

levné ubytování na Krétě

Pro ubytování v Athénách jsem pak vybral tento hotel za 1600Kč/ 2 osoby na 3 dni.

levné ubytování v athenach

Zvážit můžete i pobyt přes LevnejšíHotely.cz či využít slevu 650Kč na Airbnb.cz

Pro prozkoumání ostrova si ale doporučuji  zapůjčit automobil. Vybírat ze všech půjčoven můžete nejlépe na RentalCars.

Celkově vás tak letenky a ubytování vyjdou na cca 9900Kč/os. Jak Athény, tak Krétu, mohu vřele doporučit. Více jak 3 dny v Athénách bych ale nedoporučoval, pokud nechcete strávit jeden den v muzeu, tak bych zvolil spíše 2.  Acropolis a její okolí je poměrně malá oblast.