Bulharsko patří mezi jednu z nejoblíbenějších destinací českých turistů. Nabízí krásné pláže, úchvatnou přírodu, moderní letoviska, ale i malebná historická městečka a starobylé památky. Na své si zde přijde téměř každý. Která letoviska jsou v Bulharsku turisty nejvyhledávanější?

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Nessebar

Starobylé město ležící na pobřeží Černého moře má nezaměnitelné kouzlo. Zdejší přístav obehnaný hradbami byl založen Řeky již v roce 510 před naším letopočtem, samotné město však vzniklo již před více než 3 tisíci lety. V úzkých uličkách Nessebaru naleznete spoustu historických staveb. V blízkosti města můžete obdivovat větrný mlýn. V roce 1983 byl Nessebar zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

 

Varna

Třetí největší město Bulharska je pro turisty dobře přístupné díky mezinárodnímu letišti. K vidění je ve městě katedrála a množství kostelů, navštívit můžete několik muzeí. Ale taky Primorskyj park ležící přímo u moře. V parku se nachází zoologická zahrada, námořní muzeum, delfinárium a akvárium.

 

Primorsko

 

 

Primorsko je oblíbeným letoviskem českých a slovenských turistů. Ještě v září je zde moře příjemně vyhřáté. Jižní pláž s pozvolným vstupem do moře je vhodná pro rodiny s dětmi. Moře je zde klidné, bez vln. Severní pláž zaujme návštěvníky milující řádění ve vlnách.

 

Sofie

Hlavní město Bulharska ležící na úpatí pohoří Vitoša je kulturním střediskem země. Navštívit zde můžete několik muzeí, kostely či katedrálu svatého Alexandra Něvského. Ve městě se nachází mezinárodní letiště.

 

Slunečné pobřeží

Více než sedm kilometrů dlouhá písečná pláž největšího bulharského letoviska, táhnoucí se od města Sveti Vlas na severu až po Nesebar na jihu, láká díky pozvolnému vstupu do moře především rodiny s dětmi. Pláž je lemována promenádami s restauracemi a bary. Díky spoustě obchůdků a nočních klubů si zde na své přijdou také milovníci zábavy a nakupování. Na severním okraji Slunečného pobřeží leží obří akvapark Action. Rychlostí až 60 kilometrů v hodině se zde můžete svézt na nejrychlejší skluzavce kamikadze v Bulharsku.

 

Zlaté písky

Hotelový komplex ležící u čtyřkilometrové zlatavé pláže láká milovníky odpočinku i zábavy z celé Evropy. Na své si zde přijdou děti (navštivte velký akvapark!) i dospělí a i milovníci nejrůznějších typů sportovních aktivit. V blízkosti letoviska se nachází přírodní rezervace s mnoha trasami.

 

 

Rilský klášter

Pravoslavný klášter z 10. století obehnaný mocnými zdmi skrývá vzácné ikony, třpytivé cennosti, velkou knihovnu s tisíci knihami i staré zbraně. Dlážděné nádvoří kláštera, ve kterém dodnes žijí mniši, obklopují romantické arkády. Klášter byl v roce 1983 zapsán na seznam UNESCO.

 

Burgas

Velké přístavní město leží na poloostrově a je obklopeno třemi jezery. Turisty do Burgasu láká příjemné klima, teplé moře a pláže s typickým černým pískem, který má prý léčebné účinky. Za návštěvu stojí katedrála Cyrila a Metoděje s freskami a dřevěným oltářem, katolická katedrála, arménský kostel, kostel svatého Ivana Rilski a kostel Panny Marie.

 

Černomorec

Malé městečko ležící na jižní straně Burgaského zálivu je díky své příjemné atmosféře a nízkým cenám oblíbené i u Čechů. Památky zde ale nečekejte. Turisty do Černomorce lákají tři písečné pláže a hezká příroda v okolí města. Černomorec je obklopen pastvinami, nedaleko se nachází pohoří Strážna Planina.

 

Sozopol

Starobylé rybářské městečko je zapsáno na seznamu UNESCO. Sozopol je tvořen dvěma částmi, moderní oblastí kolem pláže na pevnině a starým městem na poloostrově. V letovisku naleznete dvě pěkné pláže, ale taky desítky barů a restaurací.

10 nejnavštěvovanějších turistických destinací Bulharska
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!