Lisabon toho má hodně co nabídnout, možná až moc. Abyste viděli všechno a doopravdy si město užili se vším všudy, potřebovali byste tak měsíc. Tady je můj výběr deseti míst, která nesmíte při vaší návštěvě vynechat. Od street artu až po památky.

 

 

 

Feira da Ladra

Největší blešák v Lisabonu, od rána do večera každé úterý a sobotu se na vrcholu části města Alfama rozroste tento obrovský blešák, plný všeho možného. Najdete ho hned vedle lisabonského pantheonu a je to doopravdy zážitek. Pokud chcete nakoupit suvenýry, tak zde.

 

 

Miradouro de Santa Catarina

Lisabon je plný Miradouros, vyhlídek, ale Santa Catarina je jedna z nejoblíbenějších. Máte výhled na krásný západ slunce, který se odráží od řeky a most 25 de Abril, který se po západu rozsvítí. Čím blíž k létu a sezóně, každý večer zde hraje i živá hudba a v létě se tancuje. Počítejte, že kolem víkendu bude poměrně plno, je to oblíbené místo místních, hlavně mladší generace.

 

 

Cesta kolem řeky do Beléma

Řeka Tajo protékající Lisabonem z oceánu až do Madridu, je jedna z největších na Pyrenejském poloostrově a jelikož cesta do Beléma je velmi frekventovaná, je zde postavená stezka, jak pro chodce, tak kolaře. Během dne to může dost foukat, ale opět během západu slunce je to příjemná romantická procházka.

 

 

Alfama

Tato část města je nejstarší v Lisabonu, je to taky jediná část, která přežila zemětřesení v roce 1755 a všechny malé, roztomilé domečky jsou proto původní. Alfama voní právě vypraným prádlem, jelikož visí všude z oken, rybou na česneku či vínem a v létě sardinkami. Je to ta nejkrásnější část Lisabonu s uzoučkými ulicemi a klasickou hudbou Fado hrající se ze všech stran.

 

 

Sao Bento

Sao Bento je mimo centrum, bydlí zde místní, ale je to má oblíbená část, protože je zde klid a najdete tady všechny ty barevné domečky a žádné davy turistů. Je to sice modernější část, ale i tak se vám bude líbit, jelikož může nabídnout nespočet barev.

 

 

Príncipe Real

Príncipe Real je takové Lisabonské San Francisko. Ulice jdou nahoru a dolů, projíždí zde tramvaj a najdete tady spousty hipster kaváren. Najdete zde i krásný park Jardín del Príncipe Real, kde se občas pořádají trhy. Príncipe Real je spojeno se Sao Bento, takže to můžete vzít rovnou jako jeden okruh.

 

 

Mouraria

Rodné místo Fado, tradiční portugalské hudby. Turisticky velmi oblíbené místo, plné malých barů, kaváren a restauracích. Této části se říká mini-Chinatown, protože navazuje na Martin Moniz, což je big Chinatown Lisabonu. V Mourarii najdete malé, barevné domečky a hodně street-art.

 

 

Miradouro das Portas do Sol

Výhled tyčící se hned nad Alfamou, je jeden z nejlepších v Lisabonu. Pod vámi vidíte celou Alfamu a řeku Tajo, projíždí zde i známá tramvaj 28, která je velmi turisticky oblíbená. Toto miradouro je velmi fotogenické, tudíž pokud chcete krásnou fotku Lisabonu s červenými střechami, je to tady.

 

 

Village Underground

Stejně jako v Londýně, i Lisabon má toto umělecké místo. Je samozřejmě o něco menší, ale o to lepší. Umělecká instalace udělaná z recyklovaných kontejnerů s umístěnou kavárnou a street artem všude kolem. Village Underground je hned vedle Lx Factory na cestě do Beléma v části Alcantara.

 

 

Convento do Carmo

Carmo je další památka, která přežila zemětřesení v roce 1755. Zůstala jen kamenná konstrukce, jelikož zbytek zavalil lidi uvnitř. Musíte zde zaplatit vstup 4euro a uvidíte nejen tento monument, ale i muzeum. Muzeum není nijak speciální, ale památku bych určitě nevynechala, protože to je kus lisabonské historie.

 

 

V Lisabonu najdete skvělá místa na každém rohu, stačí se jen pocházet po městě. 

Aneta, www.ejnets.com

 

10 míst, která navštívit v Lisabonu
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!