Svatba na Filipínách. Jak ji zařídit a jak co nejvíce ušetřit?

Svatba na Filipínách. Jak ji zařídit a jak co nejvíce ušetřit?

Toužíte prožít svou vysněnou svatbu vexotické zemi? Není nic jednoduššího než kontaktovat některou ze svatebních agentur a nechat si zařídit svatbu vzahraničí na míru. Výhodou je jednoduchost, nevýhodou je pak vyšší cena, s kterou je nutno počítat. Pojdme se tedy společně podívat na to, jaké jsou možnosti a jak co nejvíce ušetřit.

<

Svatba na Filipínách přes svatební agenturu

Svatbu vexotických zemích, včetně Filipín, má ve svém portfoliu nabídek již několik svatebních agentur. Plánujete-li si říci své „ANO“ vněkteré zexotických zemí, můžete služeb některé zagentur využít. Je to snadná cesta, nevýhodou je však vyšší cena, kterou si ne každý může dovolit. Svatební agentury Vám jsou schopny zařídit na Filipínách svatbu včeském jazyce. Postarají se Vám také o vystavení oddávacích listů, zpracování potřebných dokumentů, jejich ověření a zajištění jejich legalizace na Filipínách. Vceně svatebního balíčku budete mít také svatební program, který dle Vašeho přání může obsahovat hudbu, svatební hostinu, fotografování, služby kadeřnice a vizážistky a další. Svatební balíčky se cenově pohybují kolem 100 tis. Kč.

Svatba na Filipínách „na vlastní pěst“

Výhodu je nižší cena, připravte se ale na to, že Vás kromě zařizování samotného obřadu čeká i spousta „papírování“ a formálního zařizování. V případě uzavírání občanského nebo církevního sňatku před příslušnými úřady na Filipínách se podmínky jeho uzavření a forma sňatku řídí filipínskými právními předpisy. Způsobilost občana ČR uzavřít manželství, jakož i podmínky jeho platnosti, se řídí českým právním řádem.

Plánujete-li uzavřít vzahraničí legální svatbu, zápis uzavření sňatku, k němuž došlo na Filipínách, se poté provádí na zvláštní matrice vedené Magistrátem města Brna. Žádost o tento zápis a vystavení českého oddacího listu je možno podat i na Zastupitelském úřadu ČR v Manile. K žádosti je potřeba předložit doklad Žádosti o zápis uzavření manželství (stáhnout si jej můžete na webu Českého velvyslanectví vManile), superlegalizovaný filipínský oddací list s ověřeným překladem do českého jazyka (superlegalizace znamená opatření příslušné listiny legalizační doložkou zastupitelského úřadu ČR vManile), doklad o státním občanství ČR, rodné listy ženicha a nevěsty a doklady totožnosti.

Tedy pokud budete trvat na svatbě oficiální. Alternativou je říct si své „ano“ jen za přítomnosti svých nejbližších a „papírově“ se vzít až v ČR. Je to mnohem snadnější alternativa, kterou většina lidí upřednostnuje a doporučil bych jí i já. Krom papírování se totiž připravte na to, že pokud dáte Filipínci snadné a těžké řešení problému, vymyslí vlastní, nejkrkolomnější :). Jsou to strašně srdeční, miloučcí a bezprostřední lidé, kteří ale mají plánování (a často i chování) na úrovni dětí :). To nemyslím vůbec zle, lidé jsou hlavním důvodem, proč na Filipínách žijeme. Ale zatímco na trávení volného času jsou to skvělé vlastnosti, tak při plánování čehokoliv se to chce obrnit trpělivostí. Pokud se domluvíte na 8 hodinu, dá se to přeložit jako „nějak dopoledne přijd“ :).

Situace je (trochu) lepší ve větších městech, kde pokud je služby cizincům živí, jsou už trochu zodpovědnější. Ale ne vždy :). Asi bych tedy doporučil právě Cebu, protože se sem z Manily snadno dostanete, nabízí dostatek služeb a zároveň snadnou dostupnost krásných pláží a ostrovů, kde můžete mít krásné prostředí na fotky, i líbánky. Koneckonců právě proto jsme se sem nastěhovali.

Dort, kadeřníka, vizážistku, fotografa atd. tu snadno seženete a za nižší, nebo stejné ceny jako u nás. U ubytování záleží kde a v jaké úrovni ubytování chcete bydlet. Obecně se ale dá říct, že za 1000Kč/2 osoby/noc už můžete mít velmi hezké ubytování.

Hlavním nákladem tak zůstávají letenky, které se z Prahy pohybují kolem 14K, plus vás zhruba na další 2 tisíce vyjde přelet do Cebu a zpět.Můžete je koupit na levnocestovani.cz/letenky.

Nejvíc „low costově“ se dají letenky zařídit tak, že v akci Cebu Pacific, která je několikrát do roka, koupíte letenky Dubaj – Manila – Dubaj a případný přelet na Cebu (nebo jinou destinaci). A pak čekáte na levné letenky Praha – Dubaj – Praha. Letěli jsme sem také tak a další letenky už máme koupení na podzim. Je to komplikovanějí, ale dá se s cenou dostat někam k 8 tisícům.

Nepřesáhne-li doba pobytu 30 dní, nepotřebujete vízum. Pro vstup Vám stačí cestovní pas sdobou platnosti minimálně 6 měsíců od data odletu zFilipín. Povinná nejsou žádná očkování.

Pokud byste se pro svatbu a Filipínách rozhodli a potřebovali pomoci, můžete mi napsat. Mohu vám dát kontakty na schopné lidi, které jsme tady poznali :). To vám celou věc ulehčí.