Kréta na 6 dní za 2300Kč (nebo s ALL INCLUSIVE za 4000Kč)!

Kréta levné letenky

 

Na prodloužený víkend lákají před pár minutami zlevněné letenky na krásnou Krétu.  Tento tip se už sice několik dní zpět na levnocestování objevil, ale došlo k výraznému zlevnění letenek a tak si ho zopakujeme. Hotel jsem vybral skvěle hodnocený, přímo v centru města Hersonissos (kvůli snažší dopravě, když si nebudete půjčovat auto). Pokud se budete stravovat na místě, vyjdou vás letenky + pobyt na 2300Kč. V případě, že zvolíte stravování formou All Inclusive, vyjde vás obojí na 4000Kč. Vybrat si můžete samozřejmě hotel jiný dle svých preferencí a potřeb, to už je zcela na vás. Pouze pamatujte, že odlet je poslední den ráno (8:55, tedy v půl 8 už bych doporučoval být na letišti) a výběr hotelu tomu uzpůsobte.

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete autobusy StudentAgency. Průvodce Vídní naleznete zde >>

 

Letenky na termín 29. květen – 3. červen na trase Vídeň – Heraklion – Vídeň za 59€ zakupte přímo na TuiFly.com. Předem upozornuji, že pokud nemáte TuiFly kartu, zaplatíte poplatek za platbu kartou 7,5€. I tak je to ale velmi rozumná cena.

 

 

Letenky na Krétu

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Všechny hotely na ostrově na toto datum naleznete zde >>

 

 

Jak už jsem psal, věnujte zvýšenou pozornost brzkému odletu. Bud bych si půjčil auto tam, kde ho nebude problém brzy ráno vrátit, nebo bych poslední noc strávil přímo v Heraklionu. Nespoléhejte se na jízdní řády, obyvatelé Kréty jsou hrozně příjemní lidé, ale nikdo se kvůli ničemu nestresuje :).

 

Pro příklad ubytování jsem zvolil The City Hotel. Je skvěle hodnocen a snadno se k němu dostanete autobusem (za cenu kolem 100Kč). Bez stravy je nyní za 1400Kč/2 osoby/celý pobyt, tedy 700Kč na člověka. S All Inclusive stojí 4863Kč, tedy cca 2430Kč/osobu/pobyt. Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

Ubytování na Krétě

 

 

Za jedinou nevýhodu bych považoval nepřítomnost bazénu. Pokud by to byl pro vás problém, doporučoval bych Sun And Sea Apartments (cena je jen o trochu vyšší, hodnocení hotelu je také skvělé, ale nejde All Inclusive).

 

 

58117714

 

 

 

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven.

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

 

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

 

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

 

Aktuální počasí na Krétě naleznete zde >>

 

Předpověd počasí na Krétě na dobu pobytu je zde. Vypadá to dobře :).

 

Předpověd počasí na Krétě

 

 

 

No votes yet.
Please wait...
 • defuser

  Karla 21.5.2016, 17:45

  Měla bych na Vás jednu speciální prosbičku. Je možné se spojit po mailu? Děkuji…

  Odpovědět
 • defuser

  :/ 21.5.2016, 14:43

  Celkem se tyhle příspěvky přejídají…

  Odpovědět
  • defuser

   Hana Drymlova 21.5.2016, 18:43

   Fantasticke stranky ! Pro laiky solo cestovani naprosto uzasne a nedocenitelne. Diky!

   Odpovědět
   • defuser

    admin 21.5.2016, 19:24

    Děkuji moc za pochvalu, vždy to potěší 🙂

    Odpovědět
  • defuser

   admin 21.5.2016, 14:58

   To máte těžké. Snažím se směřovat Levnocestování tam, kde je největší zájem čtenářů. A nejvíce sledované jsou právě ostrovy středozemního moře, exotika a eurovíkendy. Bohužel svět je poměrně malý a tak se to musí opakovat :).

   Chápu, že někomu to nemusí vyhovovat, ale zkrátka nejde vyhovět všem. Snažím se tedy vyhovět většině.

   Odpovědět

Top Akce

Prihlasit k odběru

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.