Kanárské ostrovy na 5 dní za 3155Kč! (nebo za 7250Kč s ALL INCLUSIVE)

Výhodných letenek na Gran Canarii využijeme k našemu dalšímu levnocestovatelskému tipu. K ubytování jsem vybral skromnější, ale velmi dobře hodnocené ubytování přímo v Las Palmas, kam dorazíte. Termínů je k dispozici celá řada a některé letenky jsou i levnější – bohužel k nim ale není tolik výhodné ubytování. Délku dovolené si tak do značné míry můžete určit dle svých preferencí, já pro názornost vybral 5 dní. A pro lidi, co upřednostnují stravování formou All Inclusive, jsem přidal i tuto variantu. Detailního průvodce po Gran Canarii, naleznete zde. Pro srovnání dovolené přes CK naleznete zde.

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Pojištění po Evropě není nezbytně nutné, ale pokud ho budete chtít, zde naleznete online srovnání cestovního pojištění >>

 

Pro co nejnižší cenu jsem musel zvolit odlet i přílet z Berlína. Na první pohled to může působit nedostupně, ale doba cesty autobusem je pouhých 4 a půl hodiny (v praxi to bývá méně, dopravce má určitou rezervu pro případné zpoždění), během kterých si můžete naplánovat co chcete na Kanárech vidět, případně se podívat na dva filmy :). Cena za zpáteční lístek je při včasném nákupu u Eurolines pouze 700Kč, což je opravdu výhodné. Chápu, že by čtenářům vyhovoval více odlet z ČR, ale odsud letenky na Kanárské ostrovy levné nejsou a pravděpodobně ani nikdy nebudou. Je tedy bud nutné se smířit s vysokou cenou, nebo ušetřit odletem z blízkých letišt.

 

Na cestu si vystačíte s občanským průkazem, nicméně pokud cestovní pas máte, je rozumnější si ho vzít a mít ho uložený na jiném místě, než občanku.

 

Letenky Berlín – Gran Canaria – Berlín zkupte přímo u dopravce na Ryanair.com na datum 9. – 13. ledna. Možné jsou i delší termíny, pak stačí upravit data u letenek a hotelu.

 

 

1

 

 

V ceně máte jen 2 příruční zavazadla, klasický batoh a kabelku, nebo notebook. Víc bych si ani nebral, bylo by to na 4 dny naprosto zbytečné. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla na 7-měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Před nákupem si nezapomeňte udělat celkovou kalkulaci, tedy včetně cesty na/z letiště v Berlíně i na Kanárech, náklady na jídlo a případné půjčení automobilu. Ono i tak vás to vyjde o 30-50% levněji než přes CK, ale je zkrátka nutné se neukvapit ;).

 

 

Všechny hotely na toto datum, naleznete zde >>

 

Alternativně můžete využít slevu 600Kč a ubytovat se přes AirBnb. Obvykle se to vyplatí více.

 

Já pro názornost vybral Alcaravaneras Hostel. Je velmi dobře hodnocen a ve 2 lidech vás vyjde na 2800Kč za celý pobyt. Na jednoho to tedy vychází 1400Kč. Vybrat si ale samozřejmě můžete ubytování kvalitnější, zde by někomu mohla vadit sdílená koupelna.

 

 

1

 

 

 

Pokud preferujete All Inclusive stravování, nejlevněji vychází Marina Elite. Jen je třeba počítat s tím, že je už budete potřebovat auto (to bych si ale doporučil půjčit tak jako tak).

 

 

1

 

 

Pro snažší dopravu k hotelu, i poznání ostrova, doporučuji pronájem auta, např. přes RentalCars.

 

 

No votes yet.
Please wait...

Top Akce

Prihlasit k odběru

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.