Kanárské ostrovy (Gran Canaria) na 5 dní za 3100Kč! (letenky + ubytování)

Scenic view of the lighthouse and swimming pool inside of tropical resort in the Playa del Aguila. Gran Canaria is one of the most popular tourist destination all the year.

Pro pár nejrychlejších čtenářů Levnocestování je určen velmi výhodný tip na Kanárské ostrovy, při kterém využijeme levných letenek za 1690Kč a výhodného ubytování přímo v Las Palmas. I když jde o ubytování skromnější, je velmi dobře hodnoceno a na přespání bude stačit víc jak bohatě (vybrat si ale samozřejmě můžete ubytování kvalitnější, to už je na preferencích každého). Osobně bych doporučoval pronájem auta a ostrov si projet, stojí za to. Detailního průvodce po Gran Canarii naleznete zde. Letenek za nejnižší cenu zbývá jen několik, s případným nákupem tedy neotálejte.

 

 

Úvodem bych se rád omluvil za menší počet příspěvků v posledních dnech (a reagování na emaily). Byli jsme na Aljašce a ted projíždíme Yosemitský národní park. Času je málo a možností se připojit k internetu, ještě méně :). Zítra přelétáme do NY, tam už bude situace lepší. A ted už k samotnému tipu.

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění po Evropě není nezbytně nutné, ale online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Pro co nejnižší cenu jsem musel zvolit odlet i přílet z Berlína. Na první pohled to může působit nedostupně, ale doba cesty autobusem je pouhých 4 a půl hodiny (v praxi to bývá méně, dopravce má určitou rezervu pro případné zpoždění), během kterých si můžete naplánovat co chcete na Kanárech vidět, případně se podívat na dva filmy :). Cena za zpáteční lístek je při včasném nákupu pouze 700Kč, což je opravdu výhodné. Chápu, že by čtenářům vyhovoval více odlet z ČR, ale odsud letenky na Kanárské ostrovy levné nejsou a pravděpodobně ani nikdy nebudou. Je tedy bud nutné se smířit s vyšší cenou (na úrovni CK), nebo ušetřit odletem z blízkých letišt. Jízdenky můžete nakoupit u StudentAgency, nebo Eurolines.

 

Průvodce Berlínem naleznete zde, pokud budete mít čas a pojedete s dětmi, je možná rozumné tuto příležitost využít k prohlídce Berlínské Zoo. Nám se líbila :).

 

Nezapomeňte si před nákupem ověřit platnost jak letenek, tak ubytování – oboje je velmi výhodné a pokud jedno z toho bude vyprodané, kupovali byste to druhé zbytečně. Ověřte si tedy dostupnost letenek, ubytování a obojí berte zároveň.

 

Před nákupem si nezapomeňte udělat celkovou kalkulaci, tedy včetně cesty na/z letiště v Berlíně i na Kanárech, náklady na jídlo a případné půjčení automobilu. Ono i tak vás to vyjde o 50-80% levněji než přes CK, ale je zkrátka nutné se neukvapit ;).

 

Letenky Berlín – Gran Canaria – Berlín za 62€ zakupte na Ryanair.com v termínu 21. – 25. listopad.

 

1

 

 

V ceně máte pouze příruční zavazadlo (+ např. kabelku nebo notebook), odbavené je za příplatek. Nicméně dobře zvažte, zda kufr potřebujete. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Všechny hotely pro 2 osoby na toto datum, naleznete zde >>

 

Dobře vypadá např. Alcaravaneras Hostel za 2800Kč/2 osoby/celý pobyt, tedy 1400Kč na osobu. Jen věnujte pozornost sdílené koupelně, někomu by to mohlo vadit. V tom případě si vyberte na odkazu výše ubytování dle svých preferencí. Dobrou alternativou je též využít 600Kč slevu a ubytovat se přes AirBnb.

 

1

 

 

A nyní, když máme zajištěné letenky i ubytování, zbývá vyřešit automobil. Ten si rezervujte přes RentalCars a vyzvedněte si ho přímo na letišti. Snáze se tak dostanete k hotelu i lépe prozkoumáte ostrov.

 

 

No votes yet.
Please wait...

Top Akce

Prihlasit k odběru

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.