Bali z Prahy na 12 dní do luxusního 4* resortu včetně snídaně za 17790Kč!

Pavilion and swimming pool in luxury resort

Pavilion and swimming pool in luxury resort

Náš další dnešní levnocestovatelský tip bude směřovat na krásný ostrov Bali. Datumů je celá řada, proto si délku i termín dovolená uzpůsobte svým potřebám – 12 dní jsem vybral čistě pro názornost. Stejně tak si můžete libovolně zvolit, kde chcete dovolenou strávit. Já tentokrát zvolil příklad pro ty, co si potrpí na pohodlí a luxus. Využít ale můžete samozřejmě jen letenky, 1-2 dny zůstat v Kutě na aklimatizaci a následně na motorce vyrazit na sever. To už je na volbě a preferencích každého. Na Bali právě jsem a všechny doporučované hotely jsem osobně navštívil, takže pokud budete mít dotaz, rád vám pomohu.

 

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před nákupem letenek věnujte zvýšenou pozornost tomu, že jde o březen – měsíc, kdy končí deštová sezóna. Sice si myslím, že už to bude v pohodě, ale je to příroda a tak na to raději čtenáře upozornuji.

 

Letenky Praha – Bali – Praha za 13190Kč můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

Datumů je sice hodně, ale letenky rychle mizí. Proto bych s případným nákupem neotálel.

 

 

a

 

 

V ceně máte jak příruční, tak odbavené zavazadlo.

 

Po příletu na Bali si vyberte v bankomatu peníze, vyjde to výhodněji jak směnárny a je tam vysoký limit (to tu nebývá moc pravidlem). Odmítněte všechny nabídky odvozu, projděte parkovištěm a stopněte si taxi. Trvejte na zapnutí taxametru. Někdy bez taxametru jet nechtějí, protože na cizincích rádi vydělávají, ale nedejte se a klidně si vemte jiného taxíka. Jezdí jich tu spousty.

 

Na první 1-2 noci si vemte hotel v Kutě, pro aklimatizaci a srovnání časového posunu. Osobně bych vám doporučil Duo Legian hotel. Je velmi levný a přitom čistý a pěkný. Na pláž v Kutě je to asi deset minut, stejně jako do centra nočního života, pokud ho chcete vyhledat.

 

Pokud si nechcete půjčovat auto/motorku, nainstalujte si Ubera. Ve 2 lidech se vyplatí obvykle více, než soukromí dopravci. A v poměru cena/čas/pohodlí, zcela jistě vedou. Bohužel ne všude smějí vyzvedávat, místní vláda taxíkářskou mafii podporuje jak jen může a tak do některých turistických míst nesmí jezdit vyzvedávat (ale odvézt vás tam mohou). Ale z Kuty do hotelu v Candidase se dostanete.

 

Ubytování vám doporučuji zarezervovat zde  >>

 

a

 

V reálu to vypadá ještě mnohem lépe jak na fotkách. Resort má mladého a schopného manažera, který se opravdu snaží o vaši spokojenost. Jíst můžete přímo v resortu, ceny jsou tam srovnatelné s ČR (cca 80-100Kč za jídlo), nebo vyjděte ven a zhruba 300 metrů nalevo po silnici naleznete warung místní babičky, která vaří za pár korun a naprosto luxusně. Za 40Kč se tam bohatě najíte a olizovat se budete až za ušima :). Prodává i místní pálenku Arak, kterou určitě doporučuji vyzkoušet s ovocnou štávou. Jestli vás čeká cesta dál, nakupte si ji klidně do zásoby, stojí u babči cca 60Kč za láhev a ne všude ji seženete.

 

Pokud byste chtěli, jsou zde možné i svatby, ale na toto téma připravím samostatný článek (respektive má žena 🙂 ).

 

Dostat se zpět do Denpasaru je možné bud drahým taxíkem, nebo levnou místní dopravou. Jezdí tu dodávka sbírající lidi po cestě a kdo chce, ten na ni zamává. Cena je 100Kč za osobu.

 

Berte to skutečně jen jako jeden z možných plánů, je poměrně škoda jet na Bali a strávit dovolenou na jednom místě. 

 

Co se týká očkování, doporučujou se žloutenky + tyfus. Pokud byste ale jeli do resortu a jedli v kvalitnějších restauracích, pokládám to poměrně za zbytečné. Doporučoval bych se držet dál od opiček, na fotkách je to roztomilý, ale jinak už jsou to odrzlý spratci a slyšel jsem o hodně kousnutích. Což je velmi nemilé kvůli vzteklině.

 

Pokud jedete navštívit Bali na dobu kratší, jak 30 dní, máte víza zdarma a nic se neplatí. Nutný je pas s 6 měsíční platností.

 

Co se cen na Bali týká, bydlíme obvykle za zhuba 400-500Kč/2 osoby/noc (hezké, čisté bydlení, obvykle s bazénem). Za jídlo dáváme kolem 40-70Kč. U obojího by šlo platit méně i více, pro nás je tohle taková rozumná střední cesta. Drahý je tu především alkohol, včetně piva. Výjimkou je již zminovaný arak, to je v podstatě jediný způsob, jak se opít bez hypotéky. Druhou možností je vychytávat různé akce na alkohol v podnicích, ale z toho druhý den tak bolí hlava, že to doporučit rozhodně nemohu :).

 

Platí se tu Indonéskou rupií, kurz je zhruba 1:2, když odpočtete nuly. Pokud něco stojí 100.000 rupií, je to za 200Kč. Tedy ne úplně, ale pro hrubý odhad je to takhle dobré počítat. Dáejte pozor na bankomaty a vybírejte v těch, umístěných v bance. Hrozí zneužití vaší karty. Osobně to mám nastavené tak, že jakmile je pohyb na účtě, přijde i email. Doporučuji to hlídat podobně, určitě to nepodceňujte. Pokud chete raději využívat směnárny, obejděte jich více – kurz se často dost liší.

 

Celkově budte na peníze hodně obezřetní, místní žijí z cca 3 tisíc na měsíc a tak se snaží dostat z turistů, co jen to jde. Tedy ne všichni, ale zvlášt v turistických částech, je to většina. Z hotelu vám tak zavolají schválně drahého taxíka, protože z toho mají provizi, platíte jiné ceny než místnáci a často vám tvrdí, že něco levněji zkrátka nejde, i když vědí, že je to hloupost. To se děje všude v Asii, ale tady jsou tak nějak více organizovaní :). Jinak nejsou zlý a ono jim to nejde ani moc vyčítat, ale je třeba si na to dávat pozor. Že člověk babičce zaplatí o 5Kč více zase tak nevadí, ale proč platit taxíkářům nového iPhona.

 

 

No votes yet.
Please wait...
 • defuser

  Nikol 19.8.2016, 15:53

  Ještě lepší než Uber je aplikace Grab nebo Gojek, tam rovnou vidíte kolik vás cesta bude stát a cena je fixní, tzn ikdyž se zdržíte v zácpě tak vás to nemusí trápit.

  Odpovědět
  • defuser

   admin 21.8.2016, 10:38

   Díky za tip, už jsem o nich slyšel. Vyzkouším!

   Odpovědět

O nás

Tento web vznikl za účelem nabízet návštěvníkům tipy na výhodné letenky, last minute pobyty a ucelenou nabídku všech slevových serverů. Zajímá vás více? Klikněte na

Pokračovat

Top Akce

Prihlasit k odběru

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.